top of page
4637121733.jpg

Football Club

Football Team

For more information on fixtures and results please visit our Twitter page using the link below
sports at GGA

Year 3/4

YEAR 3/4 TEAM

David Awuah 

Davis Awuah 

Nicklaus Schaffer 

Matthew Wright 

Mahdi Islam 

Bart Mzyk 

Roman Robinson 

Owen Bates 

Yusuf Umar 

Mawiatu Jalloh 

Euan Myrie 

Kian Bass 

Year 5

Year 5 Team.jpg

YEAR 5 TEAM

Emily Lehane

Alejandro Ficarotti-Sowa

Muneeb Qureshi 

Travis Makamure

James Wright

Logan Stephenson

Tyler Hulme 

Rico Patterson

Malachi Frammingham 

Alan Ally 

Joshua James 

Year 6

Year 6 team.jpg

YEAR 6 TEAM

Arthur Stapleton    

Jake Forni            

Patrick Lehane    

Ramiah Barrett     

Logan Brown          

Dareon Dixon        

Robert Herbert      

Isher Singh              

Jeremiah Matu     

Khalil Umar          

Lucy Bates             

Bobby Mastrafehie

Oscar Robinson    

Year 3/4

GGA 2 Harlington Lower School 4

(POM Matthew)

GGA 0 Silsoe Lower School 5

(POM Matthew)

 

Year 5

GGA 4 Bromham Primary 4

(POM Josh)

GGA 0 Kings Oak Primary 4

(POM Tyler)

GGA 3 Springfield Primary 3

(POM Emily)

GGA 7 Hazeldene School 3

(POM Alan)

 

Year 6

GGA 5 Gt Ouse Primary 1

(POM Isher)

GGA 2 Great Denham Primary 2

(POM Ramiah)

GGA 4 Brickhill Primary 5

(POM Jake)

GGA 3 Hazeldene School 2

(POM Arthur)

GGA 3 Kings Oak Primary 5

(POM Ramiah)

GGA 1 Bromham Primary 7

(POM Robert)

GGA 3 Oakley Primary 3

(POM Khalil)

 

Autumn 1 Term Results

Year 3/4

GGA 6 Russell Lower School 2

(POM Euan) 

GGA 4 Harlington Lower School 4

(POM Owen)

 

Year 5

GGA 4 St James Primary 1

(POM Whole Team)

GGA 4 Gt Ouse Primary 1

(POM James)

GGA 12 Livingstone Primary 0

(POM Travis)

GGA 4 Hazeldene School 4

(POM Logan)

 

Year 6

GGA 7 Springfield Primary 3

(POM Darreon)

GGA 5 Putnoe Primary 2

(POM Lucy)

GGA 1 Bromham Primary 8

(POM Patrick)

 

Autumn 2 Term Results

Year 3/4

GGA 1 Russell Lower School 13  

POM Nicklaus 

GGA 0 Firs Lower School 2

POM Mawiatu 

GGA 3 Firs Lower School 2

POM Roman

 

Year 5

GGA 4 Kings Oak Primary 5

POM Logan 

GGA 4 Lakeview Primary 2

POM Emily 

GGA 9 Bedford Modern School 0

POM Muneeb 

 

Year 6

GGA 7 Lakeview Primary 0 

POM Jerry

GGA 5 Bedford Modern School 0

POM Patrick 

GGA 3 Goldington Academy (yr7) 5

GGA 2 Goldington Academy (yr7) 2

GGA 2 Goldington Academy (yr7) 4

GGA 3 Goldington Academy (yr7) 2

 

Spring 1 Term Results

Year 3/4

GGA 0 Flitwick Lower School 3  

POM Whole Team 

GGA 0 Maulden Lower School 3

POM Kian

 

Spring 2 Term Results

Year 5

GGA 11 Putnoe Primary 0

POM Travis

GGA 3 Camestone School 1

POM Travis 

GGA 3 Sharnbrook Primary 3

POM James

GGA 3 Oakley Primary 1

POM Travis 

GGA 4 Camestone School 3

POM Emily

 

Year 6

GGA 1 Camestone School 3

POM Patrick

GGA 8 Sharnbrook Primary 2

POM Lucy 

GGA 3 Camestone School 3

POM Bobby

GGA 11 Livingstone Primary 5

POM Logan

 

Year 3/4

Sat 20 Apr v Bromham Youth

(away) 9:30ko

Sat 27 Apr v Flitwick Lower School

(home) 9:30ko

Sat 4 May v Bromham Youth

(home) 9:30ko

Sat 11 May v Firs Lower School

(away) 9:30ko

Sat 18 May v Firs Lower School

(home) 9:30ko

 

Summer 1 Term Fixtures

Year 5

Wed 24 Apr v Kings Oak Primary

(home) 4pmko

Wed 1 May v Bromham Primary

(away) 3:45ko

Wed 8 May v St John Rigby  Primary

(away) 3:45ko

Wed 15 May Kings Oak Primary

(away) 3:45ko

Wed 22 May v Bromham Primary

(home) 4pmko

 

Year 6

Tues 23 Apr v St John Rigby Primary

(away) 3:45ko

Mon 29 Apr v Bromham Primary

(away) 3:45ko

Tues 7 May v Shortstown Primary

(away) 3:45ko

Tues 14 May v Hazeldene School

(away) 3:45ko

Tues 21 May v Putnoe Primary

(away) 3:45ko

 

4636400284
bottom of page